VOIP مخفف کلمه Voice Over Internet Protocol  می باشد و به معنی صدا روی پروتکل اینترنت می باشد و در حقیقت تکنولوژی است رایگان ، که ارتباطات صوتی را روی شبکه بر مبنای IP انتقال می دهد . VOIP روشی جهت تبدیل سیگنال‌های صوتی آنالوگ یک مکالمه تلفنی به داده‌های دیجیتالی است که قادر هستند تا به وسیله شبکه اینترنت بین دفاتر و مراکز مختلف جهان از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل شوند. در واقع ، با استفاده از فن آوری VOIP صدای انسان توسط بسته های اطلاعاتی IP و از طریق اینترنت ارسال می گردد . به زبان ساده VOIP  یک مرکز تلفن و مخابرات حرفه ای می باشد که می تواند امکانات حرفه ای و ضروری را با هزینه بسیار کمتر بر روی اینترنت ارایه دهد .

در مقابل استفاده از خطوط تلفن سنتی ، VOIP  از فن آوری دیجیتال استفاده می نماید و نیازمند یک اتصال broadband نظیر DSL  است .فن آوری VOIP از بسته های اطلاعاتی IP به منظور حرکت در شبکه و رسیدن به مقصد نهائی استفاده می نماید .

مزایای استفاده از VOIP نسبت به PSTN

در زمان استفاده از خطوط PSTN، کاربران عملا هزینه زمان استفاده شده توسط شرکتی که مدیریت خط PSTN  را برعهده دارد،‌ پرداخت می‌نمایند و هر اندازه که بیشتر با تلفن صحبت نمایند هزینه بیشتری را نیز می‌بایست پرداخت نمایند. علاوه بر این، نمی توان بطور همزمان با بیش از یک شخص گفتگو نمود. در فناوری VOIP می توان هر زمان و با هر شخص گفتگو نمود. کافی است که در آن مقطع زمانی سایر افرادی که شما می‌خواهید با آنان گفتگو نمایید نیز به اینترنت متصل شده باشند. مکالمه برقرار شده تا زمان دلخواه می تواند ادامه یابد. علاوه بر این، می‌توان در یک زمان با چندین نفر گفتگو نمود. در زمان گفتگو با سایر افراد و بطور همزمان می توان با آنان داده‌ای (نظیر تصاویر، نمودارها و تصاویر ویدیوئی) را نیز مبادله نمود.

از آنجایی که با استفاده از VOIP شما از هر جایی که به پهنای باند مناسب دسترسی داشته باشید می‌توانید ارتباط برقرار کنید، کاربران می‌توانند هنگام مسافرت  ATA ها یا  IP Phone هایشان را همراه داشته باشند و به تمام خدماتی که تلفن خانگی‌شان ارائه می‌دهد دسترسی داشته باشند. برخی افراد از یک Softphone برای دسترسی به سرویس VOIP شان استفاده می‌کنند. یک Softphone یک نرم افزار ویژه است که سرویس VOIP را به کامپیوتر یا Laptop شما Load می‌کند. این برنامه‌ها این امکان را به شما می‌دهد که از طریق Laptop تان از هرجای دنیا که به یک ارتباط با پهنای باند مناسب دسترسی داشته باشید ارتباط تلفنی برقرار کنید.

اغلب شرکت‌های تلفنی سنتی هزینه سرویس‌های اضافی را در صورت‌حساب شما می‌گنجانند. در حالی که اگر از سرویس دهنده‌های VOIP استفاده کنید، این سرویس ها استاندارد به حساب می‌آید. سرویس‌هایی مثل: Caller ID، Call Waiting، Call Transfer ، Repeat Dialing ،Return Call ،Three-way Dialing

امکانات ویپ :

–    پاسخگوئی منشی دیجیتال چند لایه ، تلفن گویای هوشمند

این ویژگی با تماس کاربران منوی صوتی را فراهم می نماید تا برای اتصال به بخش مورد نظر شماره ها را وارد نمایند . مثلا در هنگام تماس با سازمانی که دارای بخش هایی مانند اداری ، پشتیبانی، مالی و … است ابتدا منوی اول برای تماس گیرنده پخش می گردد که برای ارتباط با هر بخش شماره ای را اعلام میکند. بعد از انتخاب آن از طرف کاربر تماس با بخش مورد نظر فراهم می گردد . در صورت وجود بخش های دیگر می توان منوی دیگری که امکان برقراری ارتباط با بخش مورد نظر را فراهم مینماید تعبیه نمود .

–   صندوق صوتی برای تمام کاربران

–   تعداد کاربران نامحدود

–   ضبط مکالمات کاربران

با استفاده از این سرویس میتوان تمامی مکالمات ورودی و خروجی خود را از زمان زنگ خوردن به صورت کاملا خودکار ضبط نمود . قابلیت دیگری این سرویس انتخاب دلخواه داخلی ها برای ضبط مکالمات آنهاست همچنین شماره تماس گیرند و دریافت کننده به طور کامل ثبت خواهد شد .

–   موزیک انتظار خصوصی

–   گزارش گیری از تمام مکالمات

–   ایجاد مکالمه تصویری

کاربرانی که از Softphone های تحت این سیستم استفاده می نمایند قادر به برقراری ارتباط های تصویری با دیگر کاربران خواهند بود . برخی از IP Phone ها نیز از این سرویس پشتیبانی می نمایند . با استفاده از این دستگاه ها امکان برقراری ارتباطات تصویری بطور مستقل و بدون نیاز به کامپیوتر برای کاربران فراهم است .

–   کنفرانس تلفنی

این ویژگی محیط کنفرانسی را برای دو یا چند کاربر فراهم می نماید که کاربران دیگر قادر به پیوستن به آن هستند که برای ورود کاربران می توان رمز ورود نیز در نظر گرفت .

–   صف انتظار

این ویژگی تماس های برقراری را در صورت اشغال بودن مقصد مورد نظر تا هنگام آزاد شدن آنها حفظ می نماید و در صورت برقراری تماس های بعدی این تماس ها به ترتیب در این صفوف قرار داده می شوند . در این حالت امکان تعریف کاربران با اولویت بیشتر نیز وجود دارد که از آن مثلا برای اولویت دادن مشتریان مهمتر میتوان استفاده نمود.

–   سیستم پیام فوری

–   ایجاد چت گروهی

–   Call Forward , Call Waiting , Call Transfer

–   مدیریت ساده

در سیستم ویپ  مدیریت مرکز بسیار ساده می باشد. مراکز تلفن VOIP محیطی را تحت شبکه در اختیار کاربر قرار می دهند که از طریق آن می تواند تنظیمات را تغییر داده، کاربر اضافه نموده و یا گزارش گیری نماید .

FXO و FXS چیست؟

دو اصطلاح پرکاربرد در سیستم های IPPBX و بخصوص در زمینه کار با خطوط آنالوگ می‌باشد. در ابتدا به تعریف هر کدام می پردازیم :
FXO مخففForeign Exchange Office  درگاهی است که برق و یا به عبارتی سیگنال بوق را دریافت می کند، از این درگاه برای اتصال خطوط آنالوگ مخابرات PSTN به سیستم های تلفنی IP استفاده می شود. برای ارتباط با خطوط شهری مخابرات نیاز به درگاه های FXO می باشد .
FXS مخفف  Foreign Exchange Station درگاهی است که برق و یا به عبارتی سیگنال بوق را تولید می کند، از این در گاه برای اتصال گوشی های معمولی و آنالوگ به سیستم استفاده می شود. با استفاده از این درگاه ها می توانید داخلی های خود را بر روی گوشی های عادی نیز داشته باشید.

محصولات و تجهیزات موردنیاز :

ATA (Analog Telephone Adaptor) –

در این روش ارتباط یک تلفن معمولی  با رایانه و شبکه اینترنت به وسیله یک مبدل برقرار می‌شود. این دستگاه در حقیقت یک  نوع مبدل آنالوگ به دیجیتال است که سیگنال‌های صوتی آنالوگ را از گوشی تلفن دریافت کرده و پس از تبدیل آنها به اطلاعات دیجیتالی  ، روی اینترنت به سمت مقصد ارسال می‌کند.

:  (IP Phone)IP   تلفن های –

این تلفن‌های مخصوص، درست مانند گوشی‌های معمولی دارای صفحه ارقام شماره‌گیری و اجزای مشابهی هستند اما آنها به وسیله سخت‌افزار و نرم‌افزارهای خود مستقیما با یک روتر در ارتباط ‌اند و به کاربران امکان تماس مستقیم روی اینترنت را بدون نیاز به کامپیوتر می‌دهند.

(Soft Phone) نرم افزار های کامپیوتری –

شاید این روش ساده‌ترین راه برای برقراری تماس باشد که کاربران کمترین هزینه را برای تماسهای راه دور پرداخت میکنند . کاربران با نصب نرم افزار روری رایانه خود می توانند تمامی امکانات یک تلفن را  داشته باشند.


کارتهای تلفن ویپ –

یک کارت ویپ مانند یک گیتوی در ویپ عمل میکند و تماسهای آنالوگ را به تماس ویپ یا دیجیتال تبدیل میکند ، اما تفاوت عمده کارتهای ویپ با گیتوی در این است که کارتها به تنهایی قابل استفاده نیستند و باید در یک کامپیوتر قرار بگیرند در مقابل گیتوی دستگاهی است که مستقیما درون شبکه قرار میگیرد.


خدمات Voip :

1 – قابلیت اتصال به شعب (Remote Office)

سیستم به صورتی طراحی گردیده است که هر شعبه ای میتواند سرور  خود را داشته و مدیریت نماید و تمامی این سرورها به یکدیگر متصل شده و به صورت یک سیستم یکپارچه عمل نمایند . در این صورت تمامی کارمندان هر شعبه میتوانند با کارمندان شعب دیگر به صورت داخلی و رایگان مکالمه داشته باشند .
همچنین برای تماسهای خارج سازمانی نیز میتوانند از خطوط تلفن شهری یکدیگر نیز استفاده نمایند . به طور مثال کارمندان شعبه شهر A برای ارتباط با تلفن های خارج سازمانی واقع در شهرB  به صورت خودکار از خطوط شهری شعبه B به تلفن خارج سازمانی اتصال میبابند ! بنابر این هزینه تلفن سازمان به صورت داخل شهری ( B به B) محاسبه خواهد شد نه یک تماس A به B  !

و در روش دیگر میتوان یک سرور در شعبه مرکزی قرار داد که تمامی تلفنهای شعبات دیگر بتوانند روی این سرور رجیستر شوند . که باعث بوجود آمدن یک سیستم ویپ یکپارچه خواهد شد .

2 – ویدیو کنفرانس

ویدیو کنفرانس فناوری است که افراد در مکانهای مختلف با فواصل مختلف را قادر می‌سازد صدا و تصویر همدیگر را به صورت زنده دریافت نموده و همانند جلسات حضوری با یکدیگر ارتباط داشته و تبادل نطر نمایند. ویدئو کنفرانس می‌تواند با امکانات افزوده دیگری همانند تبادلِ اسناد و مدارک، اشتراک در تهیه مدارک، ارسال عکس و… نیز همراه باشد.
با ویدئو کنفرانس حتی می توانید اسناد و مدارک را نمایش دهید و مصوبات یک جلسه را با امضاء خود تأیید کنید. در ویدئو کنفرانس فاصله نقاط مهم نیست و می توانید در هر کجای دنیا که باشید یک جایگزین مناسب برای ملاقات رو در رو داشته باشید.

3 – راه اندازی ویپ بر روی گوشی تلفن همراه

گوشی های تلفن همراه نیز قابلیت تبدیل شدن به گوشی VOIP بدون ایجاد اختلال و اشکال در کار اصلی گوشی موبایل از برجستگی های بارز VOIP می باشد می توان سرویس ویپ را روی گوشی های تلفن همراه راه اندازی نمود تا پرسنلی که به هردلیلی در محل سازمان نیستند بتوانند پاسخگوی تلفنهای خود باشند .

4 – دسترسی به منابع و فایلهای سازمان :

با راه اندازی و تنظیم کردن این سرویس می توان تمامی پرسنلی که در سازمان حضور ندارند و یا دفاتر یا شعبات زیر مجموعه که منطقه دیگری قرار دارند  علاوه بر سرویس ویپ و سیستم تلفنی ، می توانند به منابع و فایلهای سازمان دسترسی داشته باشند.

5 – فکس سرور هوشمند

فکس سرور نرم افزاری جهت مکانیزه کردن عملیات فکس در سازمان می باشد به گونه ای که کلیه دستگاههای فکس که در  سازمان وجود دارند حذف شده و قابلیت فکس را به صورت دیجیتال برای تمامی خطوط فراهم می کند.

قابلیت های فکس سرور هوشمند

–   ارسال فکس به صورت دستی و یا خودکار در محیط های مختلف نرم افزاری

–   قابلیت تولید دیتابیس برای فکس های ارسالی و دریافتی

–   پشتیبانی از تمامی فرمتهای doc , html , jpg , gif , pdf

–   امکان تنظیم دلخواه سربرگ

6 – انتقال مکالمه به خط شهری

سیستم voip به شما این امکان را می دهد که در روزهای تعطیل و ساعات غیر اداری نیز بتوانید پاسخگوی کاربران و تماس گیرندگان به سیستم خود باشید، بدین گونه که این زیر سیستم با انتقال نا محسوس تماس ورودی به خط شهری یا موبایلی خاص تماس را به نقطه مورد نظر شما انتقال می دهد. این امکان برای موسساتی که به پاسخگویی 24 ساعته احتیاج دارند، مفید است.

7 – استفاده از زیرساخت و تلفنهای قدیمی

اگر اخیرا سرمایه‌گذاری زیادی بر روی تلفن‌های آنالوگ موجود خود کرده‌اید مطمئنا نمی‌خواهید با انتخاب سیستم تلفنی VOIP آنها را دور بریزید. با استفاده از گیتوی می‌توانید این تلفن‌های آنالوگ قدیمی را به سیستم VOIP خود متصل کرده و موجب جلوگیری از صرف هزینه‌های اضافی می‌شود.

در مواردی مثل عدم آمادگی جایگزینی سیستم PBX با سیستم VOIP جدید و یا زمانی که سیستم PBX به تازگی خریداری شده باشد یا سازمان برای انجام تغییرات در سیستم تلفنی خیلی بزرگ باشد، با استفاده از گیتوی آنالوگ به دیجیتال می‌توان سیستم VOIP را با PBX موجود مرتبط ساخت، این امر هزینه‌های مربوط به نصب سیستم جدید را کاهش می‌دهد.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

خوانا نیست؟ دوباره بارگزاری کن.

اینجا تایپ کنید و اینتر را فشار دهید: