تصویر

بازدید از محل پروژه

ابتدا کارشناسان متخصص پسیو درگاه از محل انجام پروژه بازدید کرده و اطلاعات مورد نیاز اولیه برای طراحی،مقدمات اجرای پروژه پسیو شبکه و پیش فاکتور را جمع آوری می کنند.بازدید کارشناس به منظور جمع آوری اطلاعاتی مانند متراژ،مسیر های عبوری و امکان سنجی پروژه و بررسی نیاز های مشتری انجام می شود.

خدمات پسیو
خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه، یکی از مهم‌ترین بخش‌های نصب و راه اندازی شبکه می‌باشد که به خدمات مرتبط با زیرساخت شبکه اتلاق می‌گردد. پسیو (Passive) در لغت به معنی غیرفعال می‌باشد. تجهیزات پسیو شبکه و خدمات پسیو شبکه‌های کامپیوتری هیچ‌گونه فعالیتی بر روی سیگنال و یا دیتای در حال گذر در شبکه انجام نمی‌دهند. در نتیجه خدمات پسیو شبکه در واقع فقط به خدمات نصب و پیاده سازی زیرساخت شبکه، نصب و راه‌اندازی تجهیزات شبکه و سرور، خدمات کابل کشی شبکه و ترانکینگ بصورت ساخت یافته ، برق و UPS گفته می‌شود و وارد مرحله پیکربندی نمی‌گردد.

تصویر

طراحی زیر ساخت شبکه

در این مرحله نقش زیر ساخت شبکه طراحی می گردد.زیرا باید تمام امکان سنجی ها،آینده نگری ها و شرایط فیزیکی محیط کاملا سنجیده شده و یک نقشه اصولی،مطابق با استاندارد روز از شبکه های کامپیوتری طراحی گردد،اهمیت این مرحله به این دلیل است که در بسیاری از مواقع پس از انجام خدمات پسیو شبکه امکان تغییرات در آن عملا وجود ندارد!

تصویر

کابل کشی شبکه

پس از تایید نقشه شبکه،اجرای کابل کشی شبکه و ترانکینگ به صورت ساخت یافتهشروع می شود.که به دو صورت روکار یا توکار انجام می پذیرد،در محل های روکار داکت کشی انجام می شود.در این مرحله از مرغوب تریننوع کابل ها استفاده می شود.

تصویر

نصب و آرایش رک

بعد از انجام کابل کشی نوبت به نصب رک،آرایش رک،نصب پچ پنل،پچ کورد،سوییچ ها،روتر ها،سرورها و تجهیزات شبکه داخل رک می رسد.در نهایت تمامی نودها،پریزها،کیستون ها نصب می گردد.

تصویر

تست شبکه

بعد از اتمام این مرحله،نوبت به تست سیگنال شبکه میرسد و باید تمامی نودها از نظر سالم بودن ارتباط، تست گردند تا مشخص شود که هیچ گونه قطعی در ارتباط کابلی وجود ندارد.این مرحله توسط متخصصان شبکه و با استفاده از ابزارهای تست فلوک انجام می شود.

بخشی از خدمات پسیو شبکه شرکت درگاه: